IMPERIAL PALACE 5* (ex VICTORIA PALACE 5*)

IMPERIAL PALACE 5* (ex VICTORIA PALACE 5*)

ALL INCLUSIVE  

Хотелот Imperial Palace 5* (ex. Victoria Palace 5*) е комбиниција на гостопримство и луксуз. Хотелот се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, веднаш на прва линија на плажа и нуди највисоки стандарди за удобност во комбинација со голем број на услуги и занимливости. Неговата единствена позиција во срцето на ноќниот живот на бугарското крајбрежје на Црното Море го прави совршено место за оние кои бараат забава во комбинација со луксуз и стил.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.01.2024
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.03.2024
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04.2024

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ

 06.06.2024 - 17.06.2024   10.09.2024 - 15.09.2024 

ALL INCLUSIVE

18.06.2024 - 06.07.2024 25.08.2024 - 09.09.2024

ALL INCLUSIVE

07.07.2024 - 24.08.2024   ALL INCLUSIVE
Лице во двокреветна соба  - без балкон67 €
76 €
 88 €
Лице во двокреветна соба - поглед парк69 €
 81 €
93 €
Лице во студио -поглед море76 89 102 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

- Користење на базен

- Лежалки и чадори покрај базенот

- Фитнес сала

- Интернет

- Анимација

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба (без балкон) - 2 возрасни + 1 дете до 4,99 години
Двокреветна соба (поглед парк или поглед море) -  2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 4,99 години
Студио (поглед море)- 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години 
 
Попусти:
Дете до 4.99 години - бесплатно
Прво дете 5-11.99 години на дополнителен кревет со двајца  возрасни во двокреветна соба - БЕСПЛАТНО
Второ дете 5-11,99 години на дополнителен кревет до двајца возрасни во двокреветна соба - плаќа 50 % од цената за возрасен
Трет возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио - 20% попуст на регуларната цена
Доплата за поглед море во двокреветна соба - 4е по лице на ден

Плаќање 50% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ 


Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија