СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - КРСТАРЕЊА 2023/24 - Крстарење - Heavenly Adriatic -02.03.2024

Крстарење - Heavenly Adriatic -02.03.2024

Крстарење - Heavenly Adriatic

Опис на патувањето

Запловете во ова магично патување на Celestyal, со новиот крузер наречен Celestyal Journey. Заљубете се во неверојатната убавина на Кефалонија, прошетајте низ романтичниот Дубровник, градот на Game of Thrones, и уживајте во магичниот Котор. Со отплувањето во Бари, Италија ве очекува град со огромна култура и историја. Крф ќе ве заведе со својата единствена и волшебна атмосфера. Истражете ги археолошките чуда на Катаколон пред вашето враќање во преубавата Атина. Уживајте во секој момент од ова магично патување.

Рута
Скопје
Атина
Кефалонија
Дубровник
Котор
Бари
Крф
Катаколо
Атина
Скопје
Превоз
Брод, Трансфер
Сместување
Сместување на крузер во кабина
Услуга
Полн пансион
Тип на патување
Крстарење
Дестинации
Атина, Кефалонија, Дубровник, Котор, Бари, Крф, Катаколо, Атина, Скопје
Времетраење
8 дена / 7 ноќи
Трансфер
Вклучен
Поаѓање
02.03.2024
Екскурзии
Факултативни екскурзии со доплата

Програма за патувањe

ДенПристаништеПристигнувањеПоаѓање
02.03.24 СаботаАтина (Пиреус) - Грција13:00
03.03.24 НеделаКефалонија - Грција08:0017:00
04.03.24 ПонеделникДубровник - Хрватска12:00
05.03.24 ВторникДубровник - Хрватска02:30
05.03.24 ВторникКотор - Црна Гора08:0017:00
06.03.24 СредаБари - Италија08:0017:00
07.03.24 ЧетвртокКрф - Грција08:0017:00
08.03.24 ПетокКатаколо Грција08:0014:00
09.03.24 СаботаАтина (Пиреус) Грција07:00

Термини и цени

 • Image
  Крстарење - Heavenly Adriatic
  Слободно
  Поаѓање
  02.03.2024
  Денови
  8
  Цена
  €669

Во цената се вклучени следните услуги

 • Автобуски организиран превоз Скопје - Атина – Скопје
 • Претставник од Fibula Air Travel на патување
 • 7 ноќевања во кабина на најновиот крузер Celestyal Journey
 • Пристанишни такси и бакшиш за персоналот 289 еур
 • Забава на брод со безброј разни активности и анимации
 • Полн пансион со вклучени алкохолни и безалкохолни пијалоци за време на оброците
 • Бонус 75 € по човек за користење екскурзии
 • Секојдневна програма – распоред за оброците и активностите на бродот

Не е вклучено

 • Медицински услуги
 • Индивидуални трошоци за екскурзии, излети кои се нудат дополнително на бродот и сл.
 • Услуги во спа центарот и услуги за убавина
 • Патничко осигурување
 • Факултативни излети
 • Паркинг доколку користите сопствен превоз
 • Интернет е со доплата (1h-7евра, 3h-16евра, 6h–25евра)

Сместување

 • Внатрешна кабина ( Cat/IA ) без прозорец: €669
 • Кабина со окно ( Cat/XA –XBO ): €859
 • Кабина со прозорец ( Cat/XB ): €899
 • Дете до 2 години плаќа €289 (пристанишни такси)
 • Цена за дете од 02 до 11 години за сместување во која било кабина изнесува €519
 • Цена за сместување во еднокреветна, трокреветна или четворокреветна кабина е достапна на барање
Hotel Image

Важни информации

 • Чекирањето на бродот е од 13:00 – 17:00 по локално време
 • За ова патување потребен е биометриски пасош со важност од мин. 6 месеци
 • Индивидуални излети / посети и сѐ друго што не е споменато во програмата е со доплата на лице место
 • Kраен рок за откажување на аранжманот од страна на агенцијата е 7 дена пред патувањето
 • За резервација задолжителна е уплата од 250 € депозит, целосна доплата 30 дена пред патувањето
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Супер Травел и Целестијал
 • За реализација на аранжманот потребно е минимум 30 патници.
 • Сите горенаведени цени може да подлежат на промени
 • За сите информации околу екскурзиите кликнете ТУКА
Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија