СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - 1-ВИ МАЈ 2022 - крстарење со брод крузер Celestyal Olympia

крстарење со брод крузер Celestyal Olympia

All inclusive крстарење со брод крузер Celestyal Olympia

29.04 – 02.05 – Поаѓање на 28.04 во вечерните часови ! 
ATINA – MYKONOS – KUSADASI- PATMOS -CRETE (HERAKLION) SANTORINI – ATINA
Најпосакуваните грчки острови Mykonos i Santorini + Patmos остров -( според FORBES магазинот Patmos e прогласен за најидилично место во Европа, a теолошки ,гледано од сите страни на островот, пештерата на апокалипсата ,манастирот на Sv Jovan…) + Kusadasi – Ephes , + shopping …

Цена : 379 € (23.500 денари).

– Претставник од агенцијата на целото патување , цело време на бродот крузер и до Прилеп…
ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :
Организиран превоз – Прилеп – Пиреа (Атина) – Прилеп
Сместување во внатрешна кабина
– All Inclusive Пакет (појадок, ручек , вечера , измеѓу оброци )
Неограничено конзумирање на алколни и безалкохолни пијалоци
Дневни и ноќни активности, забавна програма, анимација, забавни програми , претстави , музички програми во барови , анимации (јога, танц, итн)
Користење на базен( согласно временските услови) фитнес центар и сауна
– Пристанишни такси ( 129 € ) вклучено во цената
– Бакшиши вклучени во цената
– Посета – разглед на Атина со локален водич
– Полудневна екскурзија во Kusadasi – Turcija :
Ancient Ephesus through the ages – Hellinistic and Roman (Антички Ефес низ вековите – хеленистички и римски)
– Полудневна екскурзија во Crete (Heraklion) – Knossos
– Придружник од агенција на целото патување
– Организација и водство на патувањето
– Шатл за Mykonos
– Шатл за Санторини

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО :
– Патничко осигурување
– Услуги во салон за убавина и спа центар
– Интернет
– Медицински услуги
– Индивидуално користење на екскурзии кои бродот ги организира како факултативи со доплата
– Влезници
– ДРУГИ НЕСПОМНАТИ УСЛУГИ
Оваа програма има многу ограничени места.

НАПОМЕНА : ПАСОШОТ МОРА ДА БИДЕ БИОМЕТРИСКИ И ДА БИДЕ ВАЛИДЕН МИНИМУМ УШТЕ 6 МЕСЕЦИ ОД ДЕНОТ НА СЛЕГУВАЊЕ ОД БРОДОТ , ОДНОСНО ОД ЗАВРШУВАЊЕТО НА КРСТАРЕЊЕТО.

Доколку некој има позитивен тест за ковид пред поаѓање и не можи да патува , парите ќе можи да ги користи во некое од наредните крстарења со истата компанија кои ќе ги организираме во иднина !
Патувањето ќе биде во согласност со сите Ковид 19 протоколи!
Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија