СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - ЕГЗОТИЧНИ ПАТУВАЊА 2021/22 - МАЛДИВИ

МАЛДИВИ

Опис

Пред резервација потребно е да ја контактирате агенцијата за потврда на цена и слободни места! Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.

ЦЕНИТЕ СЕ ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА  НОЌИ И ТАКСИ ЗА ДАДЕН ТИП НА СОБА, СО ВКЛУЧЕН АВИОНСКИ ПРЕВОЗ И ТРАНСФЕРИ!

Цените се дадени во евра и пресметани во денари,1 евро = 62 денари


Галерија

Цени


Март (7ноќи)

ХотелУслугаТип на собаЦена
Bandos Maldives 4*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба2.040 € 
Kurumba Maldives 5*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба2.522 € 

Напомени

Детали од лет за период Март
TK1006 06MAR  SKPIST   2035 0010+1
TK 730  07MAR  ISTMLE 0200 1205
TK 735  14MAR  MLEIST 2355 0640+1
TK1003  15MAR ISTSKP 0850 0815   

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање .

Цената вклучува:

 • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 7/6 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;

 Цената не вклучува:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Задолжителен негативен ПЦР тест со вклучен сертификат на англиски јазик
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно на рецепција во хотелот
 • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

Услови:

• При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање. 
• Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
• Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
• За ова патување не се потребни медицински имунизации
• Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
• Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. 

 Т.А. СУПЕР ТРАВЕЛ ВИ ПОСАКУВА УБАВ ПАТ


Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија