СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - ВИКЕНД - Истанбул Зима 2021-2022

Истанбул Зима 2021-2022

Истанбул Зима 2021-2022ИСТАНБУЛ | Авионски превоз | 2, 3, 4 или 5 ноќевања
Истанбул - најкосмополитски град во светот, град на контрасти, единствен град кој ги преплавува сите сетила. Истанбул пречекува опсипан со светлина, град кој никогаш не спие - улици полни со весели и насмеани луѓе, шаренило од бои, мириси, идеален спој на култура и религија, место на кое се состануваат Европа и Азија.Цена од

189

11,720 мкд


СО
ПОЈАДОК


+

                          ТРАНСФЕР
ХОТЕЛ Локација Ноќи |    2    |    3    |   4     |    5
TAYHAN 3* АКСАРАЈ
| 189 | 205 | 220 | 239 |
THE BYZANTIUM HOTEL 4 * СУЛТАНАХМЕТ
| 205 | 235 | 265 | 295 |
SKALION 4* ТАКСИМ
| 215 | 245 | 275 | 305 |
PREMIST HOTEL TAKSIM 3 * ТАКСИМ
| 215 | 245 | 275 | 305 |
PREMIST HOTEL 3 * АКСАРАЈ
| 219 | 249 | 279 | 309 |
GRAND WASHINGTON 4 * АКСАРАЈ
| 219 | 245 | 279 | 309 |
CROWNE PLAZA HARBIYE
4 *
ШИШЛИ
| 219 | 245 | 279 | 309 |
ANTIK HOTEL ISTANBUL 4* ЛАЛЕЛИ
| 229 | 259 | 289 | 319 |
AKKA LUSH HOTEL 4 * ТАКСИМ
| 229 |259 | 289 | 319 |
LIONEL HOTEL ISTANBUL 5 * Б.ПАША
| 235 | 265 | 295 | 325 |
ZURICH HOTEL 4 * ЛАЛЕЛИ
| 245 | 285 | 325 | 365 |
NIPPON HOTEL 4 * ТАКСИМ
| 239 | 269 | 299 | 329 |
CROWNE PLAZA OLD CITY 4 * АКСАРАЈ
| 245 | 285 | 325 | 365 |
HILTON ISTANBUL BAKIRKOY 5 * БАКИРКОЈ
| 265 | 315 | 365 | 415 |
HILTON ISTANBUL BOMONTI 5* ШИШЛИ
| 309| 389 | 469 | 549 |
HILTON ISTANBUL BOSPHORUS 5* НИШАНТАШ
| 329 | 409 | 489 | 569 |
CONRAD ISTANBUL BOSPHORUS 5* БЕШИКТАШ
| 329 | 409 | 489 | 569 |
HAGIA SOFIA MANSIONS CURIO COLLECTION BY HILTON 5 * АКСАРАЈ
| 365 | 465 | 565 | 665 |
SWISSOTEL THE BOSHORUS 5 * БОСФОР
| 415 | 565 | 715 | 865 |

Програма


Прв ден

Скопје - Истанбул

Полетување од Скопје за Истанбул со Пегасус секој ден, според објавен ред на летање. По слетување во Истанбул организиран превоз со автобус до хотел. Сместување. Ноќевање.

Втор, трет, четврти и петти ден
Истанбул

Појадок. Слободен ден за индивидуални разгледи и прошетки. Ноќевање.

Последен ден

Истанбул - Скопје

Појадок. Организиран превоз до аеродром. Лет со Пегасус од Истанбул до Скопје секој ден според објавен ред на летање.


Во цената се вклучени следниве услуги:


 • Авионски превоз со Пегасус (по лице 20 кг вклучен багаж + 7 кг рачен багаж);

 • Аеродромски такси;

 • 2, 3, 4 или 5 ноќевања со појадок во некој од предложените хотели;

 • Организиран трансфер на релација аеродром (Sabiha Gokcen) – хотел – аеродром (Sabiha Gokcen).


Во цената не се вклучени следниве услуги:

 • Патничко и здравствено осигурување

 • Екстра трошоци во хотел

 • Цена за бебе, на возраст 0 - 1,99 год. изнесува 40 еур

 • Цена за дете на возраст 02 - 6,99 години 130 еур

 • Цена за еднокреветна или трокреветна соба се добива на барање


Важна напомена:

 • Горенаведените цени не се гарантирани. Цената може да биде повисока и зависи од местата на авион!

 • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур = 62мкд)

 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со мин.6 месеца од денот на патувањето

 • За влез во Р.Турција потребно е да имате сертификат за вакцина со поминати мин. 14 дена од втората доза пред влез во земјата, ПЦР тест (не постар од 72 часа) или брз антигенски тест ( не постар од 48 часа), или сертификат дека сте ја прележале болеста во последните 6 месеци. Сите наведени сертификати се однесуваат за лица посатари од 6 години.

 • Формулар за влез, регистрација на : https://register.health.gov.tr (72 часа пред влез во земјата) - задолжителен.

 • За влез во Македонија потребен е сертификат за прележан COVID 19 во последните 45 дена сметајки од денот на оздравување, или примени најмалку 2 вакцини, или пак Антиген негативен тест или ПЦР негативен тест. Сите горенаведени потврди не се однесуваат и не се задолжителни за лица под 18 години.

 • Цените не важат за време на празници

 • Важно: За резервација задолжителна уплата од 100%, и ако се откаже резервацијата се плаќаат пенали .


 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Супер Травел

Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија