СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - ВИКЕНД - ТРИКАЛА (СЕКОЈА НЕДЕЛА ВО ДЕКЕМВРИ)

ТРИКАЛА (СЕКОЈА НЕДЕЛА ВО ДЕКЕМВРИ)

ТРИКАЛА (СЕКОЈА НЕДЕЛА ВО ДЕКЕМВРИ)


ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ: 05.12 / 12.12 / 19.12 / 26.12.2021(СЕКОЈА НЕДЕЛА ВО ДЕКЕМВРИ)


И ов
ој Божиќ, во работилницатата на џуџињата се работи со полна пареа. Не пречекуваат во нивните топли пекари со привлекувачки мирис и убава глетка. Пченицата е ставена и чека да се почне да се работи со полн капацитет за истата да стане брашно.Божиќ во работилницата на џуџињата е наслаткиот, најбаковитиот и најволшебниот. Џуџињата на Дедо Мраз, глувчињата, пекарите, самовилите и мнооогу нивни асистенти им нудат на посетителите незаборавни моменти... Подготовките се одвиваат со месеци. Најпознатите пекари од светот одлучија да споделат со нас многу традиционални вкусови, насмевки и многу моменти на среќа како за децата така и за возрасните. Го одбраа најубавото Божиќно село во светот и тоа е не толку далеку од нас. Токму во Трикала. Џуџињата одлучија да ја постават нивната работилница тука, на истата улица, а Дедо Мраз му дозволи и еве....Се е спремно за најсрекниот Божик и Нова Година !!!! Приказната продолжува заедно со Нас...
Ве водиме на најубавиот Божиќен парк, во градот Трикала во Централна Грција кој стана познат како зимска дестинација благодарение на иновативната идеја да вклучи една стара мелница во најголем тематски парк за Божиќ во Грција. Неколку години по своето основање проектот еволуирал од мал Божиќен панаѓур до голем тематски парк, кој минатата година го посетиле повеќе од 850.000 посетители.
Името на панаѓурот е РАБОТИЛНИЦАТА НА ЏУЏИЊАТА каде што децата можат да ја посетат куќата на Дедо Мраз, да се фотографираат со џуџињата, да цртаат, да прават леб, да видат како се прави чоколадото, да ги вкусат традиционалните колачиња. Исто така, постои забавен парк кој ке ги импресионира најмладите, но и возрасните. Забавата продолжува со лизгање на мраз, возење на возот Пирати експрес кој ќе ве понесе низ едно магично Божиќно доживување кое се памети целиот живот. Божиќ е познат по купувањето на подароци, па во Работилницата на Џуџињата ќе имате можност да купите уникатни подароци од прекрасно декорираните дрвени куќарки... Не заборавајте да понесете позитивно расположение и голема Насмевка , 
Ве очекува голема доза на среќа...


ПОАЃАЊЕ:


КАВАДАРЦИ: 6.30 часот – Автобуска Станица

ВЕЛЕС: 05:30 часот - бензиска пумпа МАКПЕТРОЛ

ШТИП: 04:30 часот -Нова ПоштаПатувањето ќе се одвива преку Граничен премин Богородица, со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Трикала во пладневните часови. Индивидуални активности. Поаѓање за назад во 18.00 часот по локално време. Пристигнување во Македонија во доцните вечерни часови.


ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:


КАВАДАРЦИ: 1050 денари / деца до 12 години 850 денари


ВЕЛЕС: 1150 денари / деца до 12 години 950 денари


ШТИП: 1450 денари / деца до 12 години 1150 денари


Напомена:

За реализација на овој аранжман потребно е минимум 40 патници.

За реализација на овој аранжман важат општите услови на патување .

Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот 3 дена пред поаѓање поради недоволен број на патници.


Ве известуваме дека тематскиот парк - Работилницата на Дедо Мраз и џуџињата Во Трикала ќе започне со работа од среда 10.12.2021 до 06.01.2022

Овие измени се направени согласно појавата на вирусот омникус.
Од денес 02.12.2021 воведени се нови мерки:
-Влезот е дозволен само за вакцинирани лица и лица кои го прележале вирусот во последните 6 месеци;
-за влез на деца до 12 години е потребен негативен брс тест или PCR
-Носење на маска е задолжително;
-Тематскиот парк ќе работи само на отворено.

Првото патување за Трикала ќе се реализира на 12.12.2021

Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија