СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - 8-МИ СЕПТЕМВРИ ЕКСКУРЗИИ - 8-ми СЕПТЕМВРИ ВИКЕНД во БУДВА – ЦРНА ГОРА

8-ми СЕПТЕМВРИ ВИКЕНД во БУДВА – ЦРНА ГОРА

Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва - бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу кафичи, ресторани каде вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Сместувањето е во: Вила Шишевиќ, Анџела и Бонита, во студиа и апартмани, опремени со мини кујни, тараси, тоалет, тв, wi-fi и клима - вклучени во цената.

1 ден - 03(07).09.21 Поаѓање од пред агенција во 22 ч со туристички автобус, преку Албанија.

2 ден - 04(08).09.21 пристигнување во Будва во утринските часови. Околу 11 ч, сместување во апартмани. Слободно попладне за капење. Ноќевање.

3 ден - 05(09).09.21 Слободно време за капење и други слободни активности. Ноќевање.

4 ден - 06(10).09.21 Слободно време за капење и други слободни активности. Ноќевање.

5 ден - 07(11).09.21 Слободно време за капење и други слободни активности. Ноќевање.

5 ден - 08(12).09.21 Слободно време за капење и други активности. Попладнето поаѓање за Македонија, ноќно возење со попатни паузи. Пристигнување во Македонија во ноќните или раните утрински часови на 09(13).09.2021.


ЦЕНА: 5500 ден.

Сместување во студија и апартмани (наем)

Деца со родители од 04-14 г - 4000 ден. (во 1/3,1/4 соби)


Во цената е вклучено:

  • автобуски превоз на дадената релација

  • 4 ри ноќевања во студија и апартмани

  • туристичката такса

- организација на патувањето


Во цената не е вклучено:

- патничко здравствено осигурување – без франшиза – 200 ден

За Црна Гора се патува со лични карти или пасоши.

За овај аранжман важат општите услови на Т. А. Супер Травел и СКТМ.

Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија