СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - ЕГЗОТИЧНИ ПАТУВАЊА 2021/22 - МАЛДИВИ

МАЛДИВИ

МАЛДИВИ 
Индивидуална програма
Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.
ЦЕНИТЕ СЕ ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ И ТАКСИ ЗА ДАДЕН ТИП НА СОБА, СО ВКЛУЧЕН АВИОНСКИ ПРЕВОЗ И ТРАНСФЕРИ

СЕПТЕМВРИ 7 НОЌИ ПРЕСТОЈ

Детали од лет
TK1006 23SEP SKPIST 2040 2315
TK 730 24SEP ISTMLE 0210 1200
TK 731 01OCT MLEIST 2315 0525+1
TK1003 02OCT ISTSKP 0725 0745


Bandos Maldives 4* од 1.680€ по лице ЗА ДБЛ СОБА /ПОЛУПАНСИОН
Kurumba Maldives 5* од 1.950€ по лице ЗА ДБЛ СОБА /ПОЛУПАНСИОН

 

ОКТОМВРИ 7 НОЌИ ПРЕСТОЈ

Детали од лет
TK1006 11OCT SKPIST 2040 2315
TK 730 12OCT ISTMLE 0210 1200
TK 731 19OCT MLEIST 2315 0525+1
TK1003 20OCT ISTSKP 0725 0745

Bandos Maldives 4* 
од 1.510€ по лице ЗА ДБЛ СОБА /ПОЛУПАНСИОН
Kurumba Maldives 5* од 1.850€ по лице ЗА ДБЛ СОБА /ПОЛУПАНСИОН

 

НОЕМВРИ 7 НОЌИ ПРЕСТОЈ

Детали од лет
TK1004 07NOV SKPIST 0905 1240
TK 730 08NOV ISTMLE 0210 1215
TK 731 15NOV MLEIST 2320 0605+1
TK1003 16NOV ISTSKP 0850 0815

Bandos Maldives 4* 
од 1680.€ по лице ЗА ДБЛ СОБА /ПОЛУПАНСИОН
Kurumba Maldives 5* од 2.190€ по лице ЗА ДБЛ СОБА /ПОЛУПАНСИОН

 
Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари
Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање НА БАРАЊЕ.
Во цената е вклучено:
 • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје со Turkish Airline сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 07 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба /наведена услуга
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;
Цената не вклучува:
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Задолжителен негативен ПЦР тест со вклучен сертификат на англиски јазик.
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно на рецепција во хотелот
 • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО


Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување
 •  
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија