СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - ЕГЗОТИЧНИ ПАТУВАЊА 2021/22 - ЗАНЗИБАР ОД СКОПЈЕ

ЗАНЗИБАР ОД СКОПЈЕ

Опис

Пред резервација потребно е да ја контактирате агенцијата за потврда на цена и слободни места!

Занзибар – егзотичната земја на насмевките каде ќе се опуштите и забавувате, ќе заборавите на короната и стресот. Само спакувајте ги своите купачи и летна гардероба, спремете се да танцувате и пиете коктели и да пливате во тиркизниот океан опкружен со бел песок и недопрена природа. И не заборавајте – СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ ТУКА Е ДА СТЕ ПОСТОЈАНО НАСМЕАНИ!!!


Hakunamatata или животот е прекрасен. Оваа фраза ќе ја слушнете на секој агол! Заборавете на секојдневните проблеми, заборавете на се бидејки овде ве очекува РАЈОТ: Плажи со чист и ситен песок, прекрасната сина боја на Индискиот Океан, вкусна храна и коктели и секако традиционална музика која ќе ве натера да заиграте. Соблечете ги влечките и пижамите! Земете го вашиот костим за капење и апостолки, затоа што ние ќе ве однесеме во авантура! Време е! Излегуваме од дома и патуваме, најдобро знаеме што ви треба во моментов - пријателска атмосфера, добри вибрации и ладен пијалок за да Ве вратиме во игра!

ИНДИВИДУАЛНА ПРОГРАМА СО АВИОН ОД СКОПЈЕ

ТЕРМИНИ: ОКТОМВРИ / НОЕМВРИ / ДЕКЕМВРИ 2021

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари


Галерија

Цени


Октомври 10.10 - 17.10 (7 ноќи)

ХотелУслугаТип на собаЦена
 Sea Cliff Resort & Spa 5*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба1.530 € 
Се вклученоЦена по лице во двокреветна соба1.780 € 
 Bluebay Beach Resort and Spa 4*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба1.570 € 
Се вклученоЦена по лице во двокреветна соба1.740 € 
 Meliá Zanzibar 5*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба1.910 € 
Се вклученоЦена по лице во двокреветна соба2.090 € 

Ноември 03.10 - 10.11 (7 ноќи)

ХотелУслугаТип на собаЦена
 Sea Cliff Resort & Spa 5*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба1.470 € 
Се вклученоЦена по лице во двокреветна соба1.760 € 
 Bluebay Beach Resort and Spa 4*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба1.540 € 
Се вклученоЦена по лице во двокреветна соба1.640 € 
 Meliá Zanzibar 5*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба1.900 € 
Се вклученоЦена по лице во двокреветна соба2.070 € 

Декември 01.10 - 08.12 (7 ноќи)

ХотелУслугаТип на собаЦена
 Sea Cliff Resort & Spa 5*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба1.450 € 
Се вклученоЦена по лице во двокреветна соба1.730 € 
 Bluebay Beach Resort and Spa 4*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба1.480 € 
Се вклученоЦена по лице во двокреветна соба1.580 € 
 Meliá Zanzibar 5*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба1.930 € 
Се вклученоЦена по лице во двокреветна соба2.100 € 

Напомени


Детали од лет за термин Октомври 10-17.10 (7 ноќи)
TK1004  10OCT  SKPIST 0835 1110 
TK 568  10OCT  ISTZNZ 1815 0150+1
TK 568  18OCT  ZNZIST 0250 1215
TK1005  18OCT  ISTSKP 1925 1950   

Детали од лет за термин Ноември 03-10.11 (7 ноќи)
TK1004  03NOV  SKPIST 0905 1240
TK 605  03NOV  ISTZNZ 1925 0235+1
TK 605  11NOV  ZNZIST 0335 1250 
TK1005  11NOV  ISTSKP 2020 1945

Детали од лет за термин Декември 01-08.12 (7 ноќи)
TK1004  01DEC  SKPIST 0905 1240 
TK 605  01DEC  ISTZNZ 1925 0235+1
TK 605  09DEC  ZNZIST 0335 1250
TK1005  09DEC  ISTSKP H2020 1945   

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Авионска карта со TURKISH AIRLINES согласно политика на авио компанија, во економска класа со 30кг. чекиран и 4кг. рачен багаж)
 • Аеродромски такси
 • 7 ноќевања во хотелот по Ваш избор/ тип на соба основна стандардна двокреветна на база / ПП  “полупансион” или АИ “се вклучено” соглсно политика на хотел и протоколи
 • Оброци во хотелот и пакет по ваш избор
 • Трансфери: аеродром-хотел-аеродром во Занзибар

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Виза за Занзибар – 50 USD
 • Дополнителни екскурзии / опционални НА БАРАЊЕ
 • Градска такса – 1 USD од ноќ по лице. Се плаќа директно на рецепција во хотелот.
 • Задолжителен негативен ПЦР тест со вклучен сертификат на англиски јазик / ПЦР тест за лица над 18 години (за лица без сертификат за вакцинација) согласно нови протоколи за влез во Р. Македонија
 • Патничко – здравствено осигурување – пожелно што покрива КОВИД и за откажување патувања
 • Индивидуални и лични трошоци
 • Се што не е вклучено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА


Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија