СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - 23-ти Октомври - Белград

Белград

Белград


1 ден  23.10.2020 Скопје – Белград


Состанок на групата во 02:00 часот од Скопје . Патувањето води преку граничен премин Табановце со Царински формалности и попатно планирана пауза по договор. Постета на еден од најпознатите трговски центри во Србија, Delta City.Сместување во хотел и слободно време за одмор и индивидуална прошетка во центарот на градот . Ноќевање.


2 ден 24.10.2020 Белград


Појадок. Следува прошетка со локален туристички водич на Калемегдан ,Воениот Музеј ,Студенски трг, Кнез Михајлова и Скадарлија .Слободно време за ручек и индивидуални активности . Вечерта организирана факултативна посета на еден од најдобрите национални ресторани на прочуената Скадарлија со богата вечера. Ноќевање.

3 ден 25.10.2020

Белград-Скопје

Доцен појадок. Одјавување од хотелот и посета на храмот Св.Сава .Во пладневни часови заминување за Македонија со попатни паузи.Пристигање во вечерните часови .


Цена по лице : 79 евра /4890 денари


Во цената Е вклучено:


  • Превоз со туристички автобус на наведена релација

  • Сместување на база 2 ноќевањa со појадок во хотел со 4*

  • Организација и реализација на аранжмано

  • Пратител од агенција

  • Разглед на Белград со локален водич

Во цената НЕ e вклучено:


  • Патничко осигурување

  • Факултативна вечера на Скадарлија

  • Туристичка такса 1,5 евро (плаќање во агенција)

НАПОМЕНИ:
За реализација на програмата потребен е минимален број од 4
0 патници, во спротивно агенцијата го задржува правото на измена на цената или аранжманот да го сторнира, со известување на патниците минимум 5 дена пред датата на поаѓање, со што агенцијата не сноси никаква одговорност..
Агенцијата не е надлежна да ја цени исправноста на патните документи на патниците....
За ова патување важат Општите услови за патување на СКТМ во согласност со Законот за
туристичка дејност и Законот за облигациони односи на Република Македонија. 
Аранжманот може да претрпи промени во зависност од условите. 

Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија