SANDY BEACH RESORT 4*

Хотелот е лоциран на 2 километри од центарот на Голем, 14 км од центарот на Драч и 45 км од аеродромот во Тирана. Налблиските продавници се наоѓаат на 100 метри од хотелот, а најблиската автобуска постојка на 750 метри од хотелот. Прекрасната песочна плажа, се наоѓа преку патот, на само 25 метри од хотелот, каде на располагање се бесплатни чадори и лежалки за гостите.

Хотелот е со 4 ѕвезди, изграден е во 2012 година, а е целосно реновиран во 2017 година. Има 82 соби, лифт, пространо и елегантно лоби, рецепција која е 24 часа на располагање на гостите. Главниот ресторан функционира на принципот buffet – голем избор на јадења од албанската и медитеранската кујна. Исто така, функционира и à la carte ресторан каде можите да вкусите и бројни морски специјалитети од грчката кујна. Ресторанот има посебни седишта и менија за деца.

Во хотелот функционираат и два барови, од кои едниот е на сама плажа. Меѓу другите услуги, достапни се и градина, конференциски центар за сто луѓе, менувачница, банкомат кој прифаќа кредитни картички како Visa и MasterCard. Wi-fi услугата е бесплатна.

Има повеќе типови на соби кои се опремени со клима уред, купатило со фен, телевизор со сателитски канали, телефон, сеф, минибар кој се доплаќа, бесплатно креветче за деца до 2 години со претходна најава пред да се пристигне.

Дополнително, како услуга се нудат два базени (за деца и за возрасни), лежалки и душеци покрај базенот кои се бесплатни за гостите, затворен базен, тенис, аеробик, ватерполо, одбојка на плажа, просторија и игралиште за деца, а се доплаќаат: сауна, билијард и изнајмување велосипед по цена од околку 2 евра на час.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ПРОТИВДЕНАРСКА ВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

SANDY BEACH RESORT / 4 * DURRES
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК01.06.2020
30.06.2020
01.07.2020
30.09.2020
DELUXE ROOMДЕЛУКС СОБА
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН
DOUBLE136.4156.2
SINGLE93.5106.7
TRIPLE184.8211.2
1+1 CHD (0-6,99)93.5106.7
1+1 CHD (7-12,99)134.5153.5
1+2 CHD (0-12,99) (2-6,99)134.5153.5
1+2 CHD (0-6,99) (0-1,99)103117.2
1+2 CHD (7-12,99) (7-12,99)166190
2+1 CHD (0-6,99)136.4156.2
2+1 CHD (7-12,99)171.1195.8
2+2 CHD (0-12,99) (2-6,99)171.1195.8
2+2 CHD (0-6,99) (0-1,99)136.4156.2
2+2 CHD (7-12,99) (7-12,99)202.62232.1
SUPERIOR ROOMСУПЕРИОР СОБА
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН
DOUBLE136.4156.2
SINGLE93.5106.7
1+1 CHD (0-6,99)93.5106.7
2+1 CHD (0-6,99)136.4156.2
RELEASE DAYS12
Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија