Hotel Majestic 4*

Хотелот а сместен на само 50 метри од прекрасната песочна плажа која е приватна, опремена со лежалки и чадори за гостите. Познатиот амфитеатар во центарот на Драч е оддалечен 7 км од хотелот. Главниот град Тирана и аеродромот се оддалечени 30 км од хотелот.

Сите соби на хотелот се опремени со LCD телевизор, со сателитски програми и мало фрижидерче. Одредени соби во хотелот имаат и балкон со поглед кон базенот или кон Јадранско Море. Секоја соба има клима уред и бесплатно wi-fi. Паркингот исто така е бесплатен за гостите. На располагање се и два базени, како и фитнес центар. За деца има посебна анимација во самиот хотел. Достапна е и услуга за перење на алишта.

Во склоп на хотелот функционираат ресторан каде се служи појадок и пицерија каде се послужуваат голем број на јадења од медитеранската и италијанската кујна. Гостите можат да се опуштат со пијалок покрај базенот, или во барот кој се наоѓа на самата плажа.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

MAJESTIC HOTEL / 4 STAR / DURRES
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК01.05.2020
31.05.2020
01.06.2020
30.06.2020
01.07.2020
31.08.2020
01.09.2020
15.09.2020
16.09.2020
30.09.2020
01.10.2020
31.12.2020
STANDARD ROOMСТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН / НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
DOUBLE59.463.879.261.657.244
SINGLE52.857.273.756.151.738.5
1+1 CHD (0-12,99)52.857.273.756.151.738.5
1+2 CHD (0-12,99) (0-1,99)52.857.273.756.151.738.5
1+2 CHD (0-12,99) (3-12,99)52.857.273.756.151.738.5
2+1 CHD (0-4,99)59.463.879.261.657.244
QUADRUPLEЧЕТВОРОКРЕВЕТНА СОБА
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН / НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
DOUBLE72.679.292.479.272.652.8
SINGLE67.173.786.972.66647.3
TRIPLE79.285.89982.575.959.4
1+1 CHD (0-12,99)67.173.786.972.66647.3
1+2 CHD (0-12,99) (0-2,99)67.173.786.972.66647.3
1+2 CHD (0-12,99) (3-12,99)67.173.786.972.66647.3
2+1 CHD (0-12,99)72.679.292.479.272.652.8
2+2 CHD (0-12,99) (3-12,99)72.679.292.479.272.652.8
3+1 CHD (0-12,99)79.285.89982.575.959.4
JUNIOR SUITEЈУНИОР СВИТ
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН / НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
DOUBLE7783.694.683.674.861.6
SINGLE70.47789.17768.255
TRIPLE82.589.19989.179.266
1+1 CHD (0-12,99)70.47789.17768.255
1+2 CHD (0-12,99) (0-2,99)70.47789.17768.255
1+2 CHD (0-12,99) (3-12,99)70.47789.17768.255
2+1 CHD (0-12,99)7783.694.683.674.861.6
2+2 CHD (0-12,99) (3-12,99)7783.694.683.674.861.6
3+1 CHD (0-12,99)82.589.19989.179.266
RELEASE DAYS333333
Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија