Kloest Hotel 4*

Хотелот е лоциран во Драч, на неполни 2 км од пристаништето. Карпата на Каваје е оддалечена 11 км од хотелот, додека амфитеатарот во Драч се наоѓа на само 450 метри оддалеченост. Најблискиот меѓународен аеродром е Мајка Тереза, оддалечен 33 км од хотелот, а самиот хотел нуди платена аеродромска услуга (шатл).

Хотелот нуди луксузно сместување, приватен паркинг кој е бесплатен за гостите, бар и заедничка просторија за дневен престој. Во склоп на хотелот функционира ресторан каде се служи појадок, како и повеќе видови на овошје, зеленчук и пијалоци и може да се избира помеѓу buffet, Англиски, Ирски или Вегетаријански појадок како опција.

Собите се опремени со: телевизор, телефон, клима уред, биро, бокал за кафе и чај. Постојат и соби кои се со звучна изолација.

Меѓу услугите кои ги нуди хотелот, wi-fi е бесплатно на целата територија, паркингот е исто така бесплатен, банкомат и менувачница има во самиот хотел, како и услуга факс/фотокопир. Рецепцијата функционира 24 часа за информации за гостите. Дополнително, има и опција за собна услуга. За непушачите, постојат посебни соби во хотелот.

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

KLOEST HOTEL / 4 STAR / DURRES
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК01.05.2020
31.05.2020
01.06.2020
14.09.2020
15.09.2020
31.10.2020
STANDARD ROOMСТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН
DOUBLE7783.677
SINGLE58.363.858.3
DELUXE ROOMДЕЛУКС СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН
DOUBLE90.296.890.2
TRIPLE108.9115.5108.9
RELEASE DAYS111
Доплата за полупансион = 10еур по лице на ден
Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија