СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - ЛЕТО 2020 - ЛЕТО НА ПЛАНИНА 2020

ЛЕТО НА ПЛАНИНА 2020

Хотел ГРАНД РОЈАЛ 4* - Банско

Лето – Есен 2020


Период на престој

30.06-30.09.2020

01.10-30.11.2020

Тип на сместување

Ноќевање со појадок

Студио (2+1)

17

19

Едноспален апартман (2+2)

18

20

Двоспален апартман (4+2)

17

19

Дете до 2.99 год.

Бесплатно

Прво дете од 3-12.99 год. на доп.легло

Бесплатно

Второ дете од 3-12.99 год. на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп. легло

30% попуст

Напомена : за сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА : 7=6


Цените се во евра по лице и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок

 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс зона, фитнес)

 • Детски кат

 • Интернет, паркинг


Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен - 11€ , дете - 6


Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Хотел РЕГНУМ 5* - Банско

Лето – Есен 2020


Вид на сместување

13.04-30.06.2020

01.09-30.11.2020

01.07-31.08.2020

НП

ПП

НП

ПП

Јуниор сјуит (2+0)

72€

93

82€

102€

Едноспален апартман (2+1)

85€

106€

94€

115€

Едноспален апартман лукс (2+2)

97€

117€

106€

127€

Двоспален апартман (4+2)

153€

194€

171€

213€

Доплата за апартман со поглед планина - 5€ за апп на ден

Деца до 9.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Деца од 10-12.99 год. на дополнително легло

21€

26€

23€

30€

Возрасен на дополнително легло

32€

38€

37€

44€


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ :

 • 5% попуст за престој од 3 ноќевања

 • 7% попуст за престој од 4 ноќевања

 • 10% попуст за престој од 5 ноќевања

 • Бонус ноќевања – 7=6 / 14=12


Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • НП – ноќевање со појадок | ПП – ноќевање со појадок и вечера

 • Користење на REGNUM SPA CENTER : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар

 • Користење на REGNUM AQUA PARK (од 01.06-31.08 или во зависност од временските услови): надворешен полуолимски базен, надворешен детски базен, тобогани, игралиште

 • Користење наREGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) - надворешен базен и џакузи со минерална вода. Не важи за период на престој 01.07-31.08.2020 – доплата 6€ - возрасен, 3€ - дете од 6-9.99 год.

 • Детски кат и анимација за деца

 • Паркинг, интернет, сеф


Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1 € на ден

 • Патничко осигурување
--------------------------------------------------------------------------------------------------------Хотел ГРАМИ 3* - Банско

Лето – Есен 2020


Период на престој

26.06-14.07.2020

01.09-30.11.2020

15.07-31.08.2020

Вид на сместување

НП

ПП

АЛЛ

НП

ПП

АЛЛ

Двокреветна соба (2+2)

14€

20€

25

15€

21

26

Апартман (4+0)

14€

20€

25

15€

21

26

Дете од 0-1.99 год

Бесплатно

Прво дете од 2-06.99 год. на доп. легло

Бесплатно

Второ дете од 2-07.99 год. на доп. легло

7€

11

14€

8

12

15

Деца од 6-12.99 год. на доп. легло

7€

11

14€

8

12

15

Возрасен на доп. легло

10€

16€

22€

11

17

23

За сместување во апартман се наплаќаат 4 редовни суми

НП – ноќевање со појадок | ПП – појадок и вечера | АЛЛ – се вклучено


Цените се во евра по лице и вклучуваат :

 • Ноќевање на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК | ПОЛУПАНСИОН – појадок, вечера | СЕ ВКЛУЧЕНО – појадок, ручек, вечера, ужина, неограничени пијалоци до 22 ч.

 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања)

 • Детски кат, интернет, паркинг


Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
--------------------------------------------------------------------------------------------------------


Хотел ГРИН ВУД 4* - Банско

Цени валидни за ПРОЛЕТ ~ ЛЕТО - ЕСЕН 2020Редовен ценовник :


Термин на престој

15.06-30.06.2020

01.09-30.11.2020

01.07-31.08.2020

Вид на сместување

1 ноќ.

1 ноќ.

2 ноќ.

3 ноќ.

5 ноќ.

7 ноќ.

Двокреветна соба (2+0)

30

44

41

35

31

30

Студио (2+2)

33€

49

45

41

35

33

Едноспален апартман (2+2)

36€

55

50

44

39

37

Двоспален апартман (2+2)

33€

49

45

41

35

33СПЕЦИЈАЛНА ЦЕНА за престој од 8 и над 8 ноќевања

(период на престој 15.06-30.11.2020)

Двокреветна соба (2+0)

27

Студио (2+2)

30€

Едноспален апартман (2+2)

35

Двоспален апартман (2+2)

34Дополнителни услови :

 • Деца до 5.99 год. – бесплатно

 • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно

 • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

 • Возрасен на дополнително легло – 20% попуст

 • Напомена : за сместување во двоспален апартман се наплаќаат 4 редовни суми


Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО-појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци до 23 ч.

 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, надворешен базен,сауна, парна бања, турска бања, фитнес)

 • Детски кат

 • Интернет, паркинг


Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

                                     --------------------------------------------------------------------------------------------------------Хотел МУРИТЕ 4 * - Банско

Пролет – Лето – Есен 2020
Период на престој :

(цените не важат за празници)

12.04.2020 – 12.06.2020

07.09.2020 – 30.11.2020

13.06.2020 – 06.09.2020

СЕ ВКЛУЧЕНО

1 н.

2-3 н.

4-5 н.

6-7 н.

1 н.

2-3 н.

4-5 н.

6-7 н.

Зграда АЗАЛИА

Двокреветна соба (2+0)

32€

28€

27€

26€

34 €

30€

29€

28€

Едноспален апартман (2+2)

34€

31€

30€

29€

37 €

33€

32€

31€

Двоспален апартман (4+2)

32€

28€

27€

26€

34 €

30€

29€

28€

Триспален апартман (6+2)

32€

28€

27€

26€

34 €

30€

29€

28€

Зграда ОРХИДЕА

Двокреветна соба (2+0)

31€

27€

26€

25€

33 €

29€

28€

27€

Едноспален апартман (2+2)

33€

30€

29€

28€

36 €

32€

31€

30€

Двоспален апартман (4+2)

31€

27€

26€

25€

33 €

29€

28€

27€

Триспален апартман (6+2)

31€

27€

26€

25€

33 €

29€

28€

27€


БОНУСИ :

За престој од 7 и над 7 ноќевања – 1 ноќевање ГРАТИС.

За престој од 14 и над 14 ноќевања – 2 ноќевања ГРАТИС.


Дополнителни услови :

 • Деца до 5.99 год. на дополнително легло - БЕСПЛАТНО

 • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО

 • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

 • Возрасен на дополнително легло - 30% попуст

 • НАПОМЕНА : За сместување во двоспален/триспален апартман се плаќаат 4/6 редовни суми


Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:

 • Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено

(Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)

 • Користење на СПА Центар

(надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)

 • Паркинг, интернет


Цената не вклучува :

 • Туристичка такса 1 € по лице

 • Патничко осигурувањеКонтакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија