СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - 8 ми ДЕКЕМВРИ - Сандански Меdite *****07-09/12/2019

Сандански Меdite *****07-09/12/2019

Сандански Меdite *****07-09/12/2019

Цените се за соба за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ
за престој 07-09.12

Двокреветна Deluxе соба195€
Двокреветна Premium соба205€
Доплати
Дете од 0-11,99 год. во соба – бесплатно
Дополнително легло за возрасен = 82 €

Цените се во € се плаќа во денари, 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
2 ноќевања со појадок
Користење на СПА центар
Празнична вечера
Забава со DJ и жива музика
Резервација во ноќен клуб MASSA
Безжичен интернет
Туристички такса

Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок

тип на собамаксимум капацитети

Двокреветна соба De luxe

2 возрасни 

Двокреветна Premium соба

2 возрасни + дете до 12г. или 3 возрасни

 

Доплата за превоз од/до БитолаДоплата за превоз од/до Скопје
Возрасен     25 €
Дете 2-12 г. 15 €
Возрасен     30 €
Дете 2-12 г. 15 €

 

ПРОГРАМА СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

07.12.2019 Битола/Скопје-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06.00 ч. од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански.
По пристигнувањето сместување во избраниот хотел.
Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање

08
.12.2019 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг  во градот.Ноќевање.

09.12.2019 Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Скопје/Битола
Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица – Баба Ванга каде е и погребана). По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Македонија во вечерните часови.

Напомена:
Доколку имате барања за помалку или повеќе ноќевања надвор од пакетот, во тој случај важат цените по редовен ценовник.

Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија