СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - 8 ми ДЕКЕМВРИ - БАНСКО-ХОТЕЛИ

БАНСКО-ХОТЕЛИ

БАНСКО – 08-МИ ДЕКЕМВРИ

Цени валидни за период на престој 07.12-09.12.2019

 

Хотел МУРИТЕ 4*

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА : 15% за резервација и уплата до 15.11.2019 |

10% за резервација и уплата до 01.12.2019 

Тип на сместување

ПОЛУПАНСИОН

Зграда АЗАЛИАЗграда ОРХИДЕА
Двокреветна соба (2+0)24€20€
Едноспален апартман (2+2)28€24€
Двоспален апартман (4+2)24€20€

Доплата за ALL INCLUSIVE : возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. – 4€

Дополнителни услови :

 • Деца до 5.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
 • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
 • НАПОМЕНА : За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

 

Цените се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:

 • Ноќевање на база полупансион – појадок и вечера / all inclusive – појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)
 • Користење на СПА Центар (надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)
 • Детски кат, паркинг, интернет

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА : 15% попуст за резервација до 31.10.2019 | 10 попуст за резервација до 30.11.2019

Вид на сместување07.12-09.12.2019 (2 ПП)08.12-09.12.2019 (1 ПП)
Студио (2+1)65€35€
Едноспален апартман (2+2)70€38€
• Деца до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно
• Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – доплата 18€
• Трет возрасен на дополнително легло – 20% попуст

 

Цените се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база појадок и вечера
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес)
 • Интернет

Доплата за паркинг (на рецепција) – 9€ на ден.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел БУГАРИЈА 4*

Тип на сместувањеНоќевање со појадок
Двокреветна соба (2+1)30€
Едноспален апартман (2+2)34€
Прво дете од 0-3.99 год.Бесплатно
Второ дете од 0-3.99 год.14€
Деца од 4-11.99 год. на доп.легло21€
Возрасен на доп.легло20% попист

Доплата за вечера : возрасен – 10€, дете – 5€

Цените се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, џакузи, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, контрастен туш, релакс водопад, фитнес)
 • Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел РЕГНУМ 5*

 

Тип на сместувањеПолупансион
Едноспален апартман стандард (2+1)107€
Едноспален апартман делукс (2+1)113€
Двоспален апартман (4+2)190€
Деца до 9.99 год. на доп.леглоБесплатно
Возрасен на доп. легло30€

7% попуст за престој од 3 ноќевања

Цените се за 2 лица во едноспален апп / 4 лица во двоспален апп за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевањена база ојадок и вечера
 • Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар
 • Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална вода
 • Детски кат и анимација за деца
 • Паркинг, интернет, сеф

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Организиран превоз за 1 и 2 ноќевања :

Скопје – Банско Скопје

Поаѓање : 07.12.2019 / 08.12.2019

Враќање : 09.12.2019

Цена : 35€ по лице / повратен билет

Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија