СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА - ИНТЕР ХОТЕЛ-САНДАНСКИ-15.11.2019-17.11.2019

ИНТЕР ХОТЕЛ-САНДАНСКИ-15.11.2019-17.11.2019

Сандански 15-17/11/2019
Цените се за соба за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ

сместување воцена до 15.10цена од 16.10
Двокревeтна соба150€170€
Еднокреветна соба105€115€
доплата на ден за лице
Дете од 0-03,99 год. во собабесплатно
Допол.легло за дете 4-11,99 во соба12 €
Допол.легло за дете 12–15,99 во соба28 €

Цените се во € се плаќа во денари, 1 € = 62 денари

Цените се за двокреветна соба за 2 лица за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ
Цените се за еднокревтна соба за 1 лице за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ

тип на собамаксимум капацитети
Двокреветна соба (француско легло)2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла)2 возрасни + 1 дете до 3.99г.

Во цената Е вклучено:
2 ноќевања со појадок
Користење на СПА центар
Безжичен интернет
Туристички такса
Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок

Доплата за превоз од/до БитолаДоплата за превоз од/до Скопје

Возрасен     25 €
Дете 2-12 г. 15 €

Возрасен     30 €
Дете 2-12 г. 15 €

ПРОГРАМА СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

15.11.2019 Битола/Скопје-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06.00 ч. од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански.
По пристигнувањето сместување во избраниот хотел.
Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање

1
6.11.2019 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг во градот. Ноќевање.

17.11.2019 Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Скопје/Битола
Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица – Баба Ванга каде е и погребана). По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Македонија во вечерните часови.


Напомена: 
Доколку имате барања за помалку или повеќе ноќевања надвор од пакетот, во тој случај важат цените по редовен ценовник.
За реализација со организиран превоз потребни се минимум 40 платенжни лица           

Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија