СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - СПОЕНИ ВИКЕНДИ ЛЕТО 2019 - КРСТАРЕЊЕ СО IDYLLIC AEGEAN

КРСТАРЕЊЕ СО IDYLLIC AEGEAN

КРСТАРЕЊЕ СО

IDYLLIC AEGEAN

26.08.19 Поаѓање во 04.30 ч од Кавадарци со туристички автобус. Патот води преку гр. премин Богородица за Атина, со попатни паузи. Пристигнување во Кавадарци - Атина во пoпладневните часови од каде што продолжува крстарењето со брод според програмата.

7 ноќи / 8 дена

АТИНА – МИКОНОС – МИЛОС – САНТОРИНИ –ИРАКЛИОН – КУШАДАСИ


Датум на пристигање

Ден на пристигање

Време на пристигање

Дата на поаѓање

Ден на поаѓање

Време на поаѓање

ОПИС

 

26.08.19


-

26.08.19

понеделник

21:00

Атина (Пиреа)


27.08.19

вторник

07.00

27.08.19

вторник

Ноќевање/

Миконос


28.08.19

среда

-

28.08.19

среда

07:00

Миконос


28.08.19

среда

13:00

28.08.19

среда

23:59

Милос


29.08.19

четврток

08:00

29.08.19

четврток

Ноќевање

Санторини


30.08.19

петок

-

30.08.19

петок

23:00

Санторини


31.08.19

сабота

07:00

31.08.19

сабота

20:30

Ираклион, Крит


01.09.19

недела

11:30

01.09.19

недела

17:00

Кушадаси, Турција


02.09.19

понеделник

09:00
Атина (Пиреа)
02.09.19 Заминување од бродот. Разглед на Атина: плоштадите Омонија и Синтагма, Парламентот, Евзоните, Олимпискиот Стадион, Адријановата Порта, Акропол и слободно време во центарот. Попладнето поаѓање за Македонија. Пристигнување во Прилеп во доцните вечерни или ноќните часови.

ЦЕНА: 879 € (54200 ден) во внатрешна кабина

989 € (61000 ден) во надворешна прозорска кабина

Трето и четврто возрасно лице плаќа х 769 € (47500 ден)

Деца од 2 - 11 год. плаќаат х 489 € (30200 ден)

Доплата за еднокреветна кабина 30%Во цената се пресметани следните услуги:

- крстарење со бродот према програмата

- авобуски превоз на дадената релација според програмата

- сместување во одбраната кабина (купатило, wc, клима, тв, сеф, фен...

- седум полни пансиони

- неограничен пијалок на бродот

- пристанишни такси и напојници - бакшиш (289 €)

- екскурзија до автентично село со исклучителна убавина Оиа на Санторини

- екскурзија до Крит Минојската палата на Кносос-1 ва Европска цивилизација

- екскурзија во Кушадаси (3 часа - антички Ефес низ вековите + шопинг)

- панорамско разгледување на Атина - (во организација на агенцијата)

- целодневна анимација на бродот

- збавни вечерни програми со музика по баровите на бродот

- користење на бродскиот простор и опрема (базен, лежалки, крпи, сауна...)

- водство и организација на патувањетоВо цената не се пресметани следните услуги:

- патничко здравствено осигурување 400 ден без франшиза, деца до 18 г. 300 ден

- други факултативни излети и влезници при посети и други неспоменати услугиКонтакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија