СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - СПОЕНИ ВИКЕНДИ ЛЕТО 2019 - ХАНИОТИ Calypso 2*

ХАНИОТИ Calypso 2*

ХАНИОТИ Calypso 2* 14.06-16.06.2019Програма на патувањето:

1.Ден 14.06.2019 (петок) Скопје – Ханиоти

Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти саем рано наутро во 05 часот. Поаѓање за Грција во 05.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Богородица со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Ханиоти и сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности и одмор. Ноќевање.


2.Ден 15.06.2019 (сабота) Ханиоти

Појадок. Слободен ден за индивидуални активности, прошетки, релаксација и одмор. Ноќевање.


3.Ден 16.06.2019 (недела) Ханиоти – Скопје

Појадок. Напуштање на собите согласно хотелското правило. Слободно време за индивидуални активности до времето предвидено за поаѓање кон Македонија. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патувањето се одвива преку граничниот премин Богородица со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.


Хотел Calypso 2+* Ханиоти


Тип на соба

Цена по лице

Капацитет

Услови за деца и 3то лице

1/2 STD

75 €/4.650мкд

2+1

Дете 2-6год. – 25€/1.550мкд

Дете 6-12год. - 40€/2.480мкд

1/2 STD pool view

80€/4.960мкд

2+1

Дете 2-6год. – 25€/1.550мкд

Дете 6-12год. - 40€/2.480мкд


1/3 STD


85€/5.270мкд


3+1

Прво и второ дете 2-12год. - 40€/2.480мкд

3то лице – 50€/3.100мкд
ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ,ВЕЛЕС,НЕГОТИНО


Во цената на аранжманот е вклучено:

Автобуски превоз на наведената релација

Сместување во Хотел Calypso 2+* во Ханиоти на база 2 ноќевања со појадок

Користење надворешен базен

Организација, реализација и придружник на патувањето


Во цената на аранжманот не е вклучено:

Задолжително патничко осигурување 124ден

Туристичка такса 1,5€ по соба од ноќ доплата на рецепција во хотел


НАПОМЕНИ:

За ова патување Важат Општите Услови на СКТМ и Maртин Травел

За патувањето потребен е валиден пасош минимум 3 месеци пред истек од датумот на враќање.

За реализација на овој аранжман потребен е минимален број од 40 патници.

Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1еур=62мкд.
Сопствен превоз


Тип на соба

Цена по лице

Капацитет

Услови за деца и 3то лице

1/2 STD

55 €

2+1

Дете 2-6год. – бесплатно

Дете 6-12год. - 20

1/2 STD pool view

60

2+1

Дете 2-6год. – бесплатно

Дете 6-12год. - 20


1/3 STD


70


3+1

Прво и второ дете 2-12год.- 20

3то лице – 35Во цената на аранжманот е вклучено:

Сместување во Хотел Calypso 2+* во Ханиоти на база 2 ноќевања со појадок по лице

Користење надворешен базен


Во цената на аранжманот не е вклучено:

Туристичка такса 1,5€ по соба од ноќ доплата на рецепција во хотел


Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија