Положба: на островот Хвар, на 500 м од центарот и 100м од морето.
Сместување: 200 соби во една главна зграда. Секоја е опремена со сателитска телевизија, балкон.
Услуга: All Inclusive (се вклучено)
Содржини: Базен, бар, Спа, надворешен базен со солена вода, интернет, менувачница, бесплатен паркинг.
Плажа: 5мин од плажа, песочна.  
Спорт и забава: пинг понг, мини голф, фитнес,  тениски игралишта.Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда
DBL - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба,           
PV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред,          
BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.