СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - ЛЕТО НА ПЛАНИНА 2019 - ХОТЕЛ ZARA - БАНСКО 2019

ХОТЕЛ ZARA - БАНСКО 2019

ХОТЕЛ ZARA - БАНСКО

Редовен ценовник | Пролет, Лето, Есен

Хотелски Комплекс ,, Зара '' **** НВ+ / All Inclusive
цениПролетЛетоЕсен
05.04-25.04 / 29.04-11.0712.07 - 12.0913.09 - 30.11
услугиНВ+AllHB+AllHB+All
Стандард соба19.80 €25.30 €25.30 €30.80 €22 €27.50 €
Делукс соба23.10 €28.60 €28.60 €34.10 €25.30 €30.80 €
Апартман со една спална27.50 €33 €33 €38.50 €29.70 €35.20 €
цените се дадени по лице на ноќ

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање
 • Соодветено избрана пансионска услуга
 • Користење на надворешен базен (15 јуни - 15 септември)
 • Користење на детскиот сектор во внатрешниот базен
 • Користење на парна бања, сауна, фитнес, џакузи, детско игралиште во градината
 • wi fi во целиот хотел

Во цената НЕ е вклучено:

 • Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ
 • Патничко Осигурување
 • Индивидуални трошоци

Политика за сместување:

 • Деца до 5,99 год. се сместуваат бесплатно во хотелот
 • Дете од 6 до 11,99 год. сместено на дополнително легло со двајца возрасни, се сместува бесплатно
 • Второ и Трето дете од 6 до 11.99 год. сместени на дополнително легло, со двајца возрасни - плаќаат по 50% од цената за возрасен
 • Возрасен сместен на дополнително легло - плаќа 70% од цената по лице
 • Еднокреветната соба се плаќа 80% од цената за двојно сместување во соодветниот тип
 • Деца од 6 до 11,99 год., сместени на редовно легло со еден возрасен - плаќа 70% од цената по лице

Попусти:

 • Летна сезона - 6=5 / 7=6 / 10=9 / 14=12
 • Пролет / Есен - 5=4

Дополнителни услуги :

 • Надворешен паркин - бесплатно
 • Детско креветче - 5 лв. На ден
 • Хотелски влечки - 3 лв од пар
 • Сеф - 4 лв.на ден

Капацитет и сместување:

 • Стандардна соба - макс. сместување за 2 лица (2 pax.)
 • Делукс соба - макс.сместување на две лица на редовно легло и две деца до 11,99 год. на дополнително легло или еден возрасен (2+2 / 3)
 • Апартман со една спална - макс.сместување на две лица на редовно легло и две деца до 11,99 год. на дополнително легло или двајца возрасени (2+2 / 4)

Пансионска услуга:

 • НВ+ - Појадок и вечера на шведска маса. Во случај на помалку од 25 лица во хотелот, шведската маса може да се замени со степено мени. За време на вечерата, вклучени се и пијалоци - вода, точено вино, точено пиво, национален алкохол
 • All Inclusive - Појадок, ручек и вечера на шведска маса. За време на ручекот и вечерата се служат и пијалоци - вода, точено вино, точено пиво и национален алкохол.
 • Попладневна ужина - 16:00 до 17:00 ч. (лесна ужина, кафе, чај, сок, вода)
 • Во случај на помалку од 25 лица во хотелот, шведската маса може да се замени со степено мени.

НАПОМЕНА:

 • Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност по курс од 1€=62 ден.
 • Хотелот го задржува правото за промена на цената или понудата
Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија