ВИЛА МАРИА ЛУКС 2020

Вила "MARIA Lux" - Ханиоти

Бесплатно сместување за 3-то лице во студио / 3-то, 4-то и 5-то лице во апартман со една спална 


 

Вила “Maria Lux ” се наоѓа во центарот на Ханиоти (веднаш до вила "Maria") односно на почетокот на Плоштадот и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/3 студио на ниско приземје, 1/3 студио на високо приземје и 3+2 апартмани со една спална на I и II кат. Вилата е ново изградена во Октомври 2018 година со комплетно нов мебел, опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатен   интернет, гардеробер, сушара, широки балкони, масичка со столчиња со поглед напред на улицата, Плоштадот. 

       

 

 EARLY BOOKING - Лето 2020 

15% попуст за целосна уплата до 01.01.20   |  10% попуст за целосна уплата до 01.02.20
   7% попуст за целосна уплата до 01.03.20   |     5% попуст за целосна уплата до 01.04.20
 

"Maria Lux"
Ханиоти
термин МАЈ
ЈУНИЈУЛИАВГУСТСЕПТЕМВРИ 
 1623300613202704111825010815222905 1219
бр. ноќи 777777
7
7 *7 *7 *7 *7 *7 *7 *77777
1/3 студио (сутерен)559013015517519021040543546546546546543521016513510575
1/3 студио6010014016518520522542545549549549549545522517514511585
АПТ /3+2 / (1 спална)7511517019021523526551555560560560560555526520516513595
опис на ценовникотцени по лице со превозцени за наем на цело студио без превозцени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то, 4-то и 5-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во студио и апартман плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • -  Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата. Кај "Lemoni".
 • -  Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • -  Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување (информации во агенција).

Автобуски превоз ХАНИОТИ, според термини од табелата
Патни информации
 Град на поаѓање Mесто на поаѓање  Време на поаѓањеСкопје - Ханиоти (340km)
 Куманово: (бензинска Макпетрол - автопат)  04:15h 

 Скопје - Солун - Неа Модања - Калитеа - Ханиоти

 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (280ден)
 Патарини во Грција (2.60€)

 Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
 Штип: (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Струмица: (бензиска Макпетрол - кружен)06:00h
 Велес: (бензинска Макоил, мотел Македонија)  05:45h
 Неготино: (бензинска, Макпетрол)  06:10h
 Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
 Поаѓање од Ханиоти:  14:10 по МК време / 15:10 по ГР време (на околу 100m од вилата)

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ


For development purposes only
For development purposes only
For development purposes only
For development purposes only
For development purposes only
For development purposes only
For development purposes only
For development purposes only

Вила "Maria" - Ханиоти

Imagery ©2019 , CNES / Airbus, DigitalGlobe
50 m 
This page can't load Google Maps correctly.
Do you own this website?
This page can't load Google Maps correctly.
Do you own this website?Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија