СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - ЛЕТО 2020 - КИПАР - КИПАР

КИПАР

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:

1. ден    СКОПЈЕ – КИПАР

Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 16:00 часот и чекирање на багажот за лет (
W67767) кон Кипар во 17:50 часот. Слетување на аеродромот во Ларнака во 21:10 ч. по локално време. Средба со претставниците на агенцијата и трансфер до местото и резервираниот објект за престој. Сместување во собите и слободно време за одмор. Ноќевање.


од 2. до 7. ден    КИПАР (Ларнака, Агиа Напа или Протарас)
Денови за одмор и уживање во убавините на Средоземното  Море, со престој во објекти и хотели (по избор), лоцирани во туристичките места на Кипар. Можност за факултативни екскурзии и посети, во организација на локалната - партнер агенцијата (информации при продажба, или кај претставниците на Кипар).

8. ден   КИПАР – СКОПЈЕ
Слободно време за индивидуални активности до заминување на аеродромот во Ларнака. Ослободување на собите до вообичаеното време во 12:00 часот на пладне. Можност за користење слободното време од денот за одмор на плажа, или пак локални прошетки. Трансфер кон аеродромот во Ларнака и п
редавање на багажот околу два часа пред лет. Полетување за Македонија со лет (W67768) во 21.45 ч. Пристигнување во Скопје во 22:55 часот по локално време.


АКЦИСКА ПРОДАЖБА !!!
до -20% попуст за резервации и уплати до 26.02.202
0
 - објавените табели се со пресметани попусти !!!

Gallery image of this property Gallery image of this property
 
Локација: Хотелот е лоциран во централниот дел на Ларнака, оддалечен само 100 метри од познатата плажа Финикудис.
Содржини и сместување: Собите се опремени со тераса, клима, сеф, сет за кафе, мини бар, ТВ и Wi-FI интернет.
Услуга: Ноќевање со појадок

                               

Напомени: Цените се однесуваат за пакет аранжман по лице (авио билет, трансфери и сместување) за наведените термини и престој на база 7 ноќевања со појадок.

Попусти за деца: за едно дете од 0 до 11,99 години во (1/2) соба со родители, се доплаќа само за авио превоз и трансфери. За термин: 19.јули, 09. и 16.август = 175 EUR, а за 26.јули и 02.август = 195 EUR

Gallery image of this property Gallery image of this property
 
 
                              

 Напомени: Цените се однесуваат за пакет аранжман по лице (авио билет, трансфери и сместување) за наведените термини и престој на база 7 ноќевањаво единица сместување според  број на лица.


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 7 ноќевања во објект или хотел по избор со наведената услуга.
* Авио билет со превозникот
 "Wizzair" на релација: Скопје – Ларнака – Скопје
* Локален трансфер на Кипар: аеродром – хотел – аеродром 
* Аеродромски такси
* Мал багаж: рачна торба или ранец
* Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Дополнителен багаж, со можна доплата според ценовникот на авиокомпанијата "Wizzair"
* Патничко и здравствено осигурување
* Факултативни екскурзии и посети, како и други непредвидени трошоци.

 

Image result for northern cyprus Image result for northern cyprus


Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија