СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - ДАЛЕЧНИ ПАТУВАЊЕ - МАЛДИВИ - ПРОМОЦИЈА

МАЛДИВИ - ПРОМОЦИЈА

МАЛДИВИ

Индивидуална програма за период на патување

ОКТОМВРИ, НОЕМВРИ и ДЕКЕМВРИ 2018

(БЕЗ ДОПЛАТА)
Најромантична егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.
 
ЦЕНИТЕ СЕ ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ И ТАКСИ ЗА ВИЛА ТИП НА СОБА НА БАЗА ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА ЗА
ХОТЕЛ Sun Island Resort & Spa 4*+ СО ВКЛУЧЕН АВИОНСКИ ПРЕВОЗ И ТРАНСФЕРИ
ОКТОМВРИ – за 7 ноќи престој – ОД 1.280 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА/ ПОЛУПАНСИОН=ПОЛН ПАНСИОН

QR 306 03OCT SKPDOH 1245 1840/ QR 672 04OCT DOHMLE 0200 0900
QR 675 11OCT MLEDOH 2020 2320 / QR 305 12OCT DOHSKP 0655 1115

НОЕМВРИ – за 7 ноќи престој – ОД 1.368 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА/ ПОЛУПАНСИОН

QR 306 31OCT SKPDOH 1155 1850/ QR 672 01NOV DOHMLE 0210 0900
QR 675 08NOV MLEDOH 2020 2330/ QR 305 09NOV DOHSKP 0715 1055

ДЕКЕМВРИ – за 7 ноќи престој – ОД 1.398 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА/ ПОЛУПАНСИОН

QR 306 03DEC SKPDOH 1155 1850/ QR 676 04DEC DOHMLE 0520 1220
QR 675 11DEC MLEDOH 2020 2330/ QR 305 12DEC DOHSKP 0715 1055
Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари
Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање НА БАРАЊЕ.
Во цената е вклучено:
 • Авионски билет на релација Скопје-Доха-Мале-Доха-Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг. согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 07 ноќевања во наведениот хотел Spa 4* или Sun Island Resort & Spa 4*+ /наведен тип на соба Villa – standard dbl /наведена услуга ПОЛУПАНСИОН ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА (ПРОМО ЗА ОКТОМВРИ ПОЛН ПАНСИОН)
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;
 
Цената не вклучува:
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно ан рецепција во хотелот
 • Се што не е наведено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

Услови:
 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата. 
 • Задолжително патничко осигурување
Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија