СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - 8-ми Март - ВРЊАЧКА БАЊА ЗЛАТИБОР – ЖИЧА – ПРИШТИНА

ВРЊАЧКА БАЊА ЗЛАТИБОР – ЖИЧА – ПРИШТИНА

8-ми Март во

ВРЊАЧКА БАЊА

ЗЛАТИБОР – ЖИЧА – ПРИШТИНА

Најголема, најпопуларна Бања позната уште кај старите Римјани по своите лековите својства, исполнета со цветни градини и паркови, со термо минералните извори: Снежник, Топол извор, Слатина, Езеро кои се лековите за бубрежни, гинеколошки, кардиоваскуларни, реуматични, костозглобни и др. заболувања…

05.03.21 Поаѓање во 5 ч. од пред агенција. Се патува преку граничниот премин Табановце со попатни паузи. Пристигнување во Врњачка Бања и сместување во хотел. Ручек. Попладнето разгледување на знаменитостите на градот: Замокот на културата на Белимаркович од 1886 г. изворот Топла вода, мостот на Вљубените, маскотата Гочко и др. Можност за бесплатно користење на базенот и велнес центарот  во хотелот. Вечера. Ноќевање.  

06.03.21 Појадок. Факултативен излет до најубавиот летно – зимски центар Златибор – прошетка во центарот на градот и уживање во неговите убавини. На враќање за в хотел, посета на манастирот Жича – место каде се крунисувале многу српски кралеви. Враќање во Врњачка бања. Можност за бесплатно користење на базенот и велнес центарот  во хотелот. Вечера. Жива музика. Ноќевање.                                 

07.03.21 Појадок. Слободно предпладне за прошетка низ Врњачка бања, како и можност за користење на базенот и спа центарот во хотелот до 11.00ч.. Ручек. По ручекот поаѓање за Македонија преку Косово со попатна посета на Приштина, каде ќе се видат знаменитостите: Сахат кулата, катедралата Мајка Тереза, царската џамија Фатих како и посета на трговскиот шопинг центар – Алби мол. Се продолжува за Македонија преку г. п. Блаце и пристигнување во Прилеп во доцните вечерни часови.                                                                                                                             

ЦЕНА:  6900 денари  х. Соларис Ресорт 4* https://www.solarisresort.com/

Во цената е пресметано:

– автобуски превоз на дадената релација според протоколите за превоз

– сместување во хотел Соларис ресорт 4* на база 2 полни пансиони

– бесплатно користење на затворен солен базен, џакузи, солена соба, турско купатило, финска сауна, руска бања, ладна соба, арома тушеви, фитнес сала, интернет

– на 6.3. во хотелот ќе има жива музика                                                – лиценциран придружник на патувањето.

Во цената не е пресметано:

– патничко здравствено осигурување – 150 ден

– целодневен излет до Златибор и манастирот Жича – 10 евра

– влезници за евентуални посети и други неспоменати услуги

Напомена: Патувањето може да биди со лични карти или пасош. Не е потрбен ПЦР тест. Задолжително носење на маски. Збогатете ги вашите доживувања со едно незаборавно патување. 

Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија