СЕ НАОЃАТЕ ВО: Почетна - ❄️⛷️ ЗИМА 2018/19 ⛷️ ❄️ - БАНСКО - Хотел Регнум 5* - Банско-2018/19

Хотел Регнум 5* - Банско-2018/19

Хотел Регнум 5* - Банско - Зима 2018/2019


СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА :
20% попуст за период на престој од 12.01-31.01.2019 (вкл.)
- важи за нови резервации од 11.01.2019


REGNUM 5* – Банско

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 30% за резервација и уплата до 27.09.2018 | 20% за резервација и уплата до 31.10.2018
15% за резервација и уплата до 21.11.2018

БОНУСИ : 7=6, 14=12 за резервации од 21.11.2018 (не важи за период 27.12-01.01.2019) – валидни резервации направени после 22.11.2018

Цените се за соба за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН27.12-01.01.201921.12-26.12.201810.01-17.01.201901.12-20.12.2018
02.01-09.01.201903.02-28.02.201901.03-13.04.2019
Вид на сместување 18.01-02.02.2019
Едноспален апартман – стандард2+1                            197,00 €                            163,00 €                            130,00 €                                            109,00 €
Едноспален апартман – делукс2+2                           208,00 €                            174,00 €                            141,00 €                                             120,00 €
Двоспален апартман – стандард4+2                           360,00 €                           276,00 €                            211,00 €                                            184,00 €
Деца до 5.99 год. на доп.легло Бесплатно
Прво дете од 6-10.99 год. на доп.легло Бесплатно
Второ дете од 6-10.99 год. на доп.легло                             50,00 €                             42,00 €                              32,00 €                                              28,00 €
Доплата за возрасен на доп.легло                             56,00 €                             46,00 €                             39,00 €                                               32,00 €
Доплата за апартман со поглед на планина 5€ за апартман на ден
Доплата за еднокреветна соба 10% попуст 25% попуст 25% попуст 25% попуст
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања,
фитнес, релакс соба, џакузи, детски кат, користење на РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) – надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз,
ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.
Дополнителни услови : 
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден


далечина од

 Далечина од центарот
Жичара: 400 m

Хотелски содржини и услуги

 Надворешен базен (бесплатно)
 Внатрешен базен (бесплатно)
 Базен за деца
 Сауна
 Интернет
 Ресторан
 Велнес центар
 Хотелски паркинг
 24 часовна услуга во соба
 Надворешен базен
 Детско катче
 Лифт
 Игротека за деца
 Бесплатен трансфер до гондола
 Аква парк
 Рецепција 24/7

Активности во близина на хотелот

 Надворешен базен
 Затворен базен

Оброци

 Оддел за непушачи во ресторан
 Појадок (швед. маса)
 Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

 ТВ
 Кујна
 Телефон
 Сеф
 Џакузи
 Мини Бар
 Фен
 Греење
 Бања/Тоалет
 Клима Уред
 Сет пешкири (2 за член)
 Бањарки и папучи
 Бебешко креветче

локација

X Координати: 41.8246154
Y координати: 23.4722327

Спа Услуги

 Зона за третмани
 Внатрешен базен (бесплатно)
 Џакузи (бесплатно)
 Сауна (бесплатно)
 Парна бања
 Турска бања/ Хамам
 Фитнес (бесплатно)
 Зона за релаксирање
 Mасажа третмани

Контакт
Телефони: 043/550-773 | 078/305-329
Факс: 043/550-773
Е-маил: info@supertravel.com.mk
Адреса
бул. "Македонија" бб
Кавадарци
Р. Македонија